1 oz Silver American Eagle 2022 Apmex (MD Premier + PCGS FirstStrike®)

První kompletní ročník s reversní stranou pouze s novým orlem, poprvé změněný od vydání v r. 1986 s certifikací PCGS.

1 469 Kč včetně 21% DPH
expedujeme do 36 hodin
Počet
skladem

Parametry

Země
USA
Mincovna
United States Mint
Rok
2022
Hmotnost
1 Oz (31,15 g)
Ryzost
.999 Ag
Provedení
BU (MD® Premier + PCGS FS)
Průměr
40,6 mm
DPH
včetně 21% DPH

1 oz Silver American Eagle 2022 Apmex (MD Premier + PCGS FirstStrike®)

Stříbrná mince americký orel je nejvyhledávanější americkou stříbrnou mincí. V zemi zaslíbené investicím je to cenný primariát. Ročně jsou raženy miliony kusů této krásné mince.

Detaily produktu

Pro označení MintDirect® Premier jsou způsobilé pouze mince obdržené v prvních 30 dnech od vydání z U.S.Mint. To poskytuje záruku, že tyto mince 1 oz stříbrný Americký orel patří mezi nejlépe vyražené mince roku.

PCGS (Professional Coin Grading Service) je jedním z nejdůvěryhodnějších jmen v numismatice. PCGS vylepšila program MintDirect® Premier Apmex. Toto partnerství s PCGS umožňuje certifikaci MintDirect® Premier s PCGS FirstStrike® 2022.

Baleno v plastovém polymerovém pouzdře svařovaném RF (2 1/2" x 3 1/4"), které chrání povrch mince, s přiloženou ověřovací kartou.

2022 American Eagles

Mincovna Spojených států amerických představila nový reverzní design pro rok 2021 Silver Eagles u příležitosti 35. výročí programu American Eagle Coin. Designérka AIP Emily Damstra vytvořila nový design Silver Eagle pro rok 2021, který vytvořil mincovní medailér Michael Gaudioso. Nový design stříbrného orla zobrazuje orla, který přilétá na přistání a nese v drápech dubovou větev, jako by ji chtěl přidat do hnízda.

Stříbrní orli schválené IRA

Uprostřed dnešní globální ekonomiky může držení stříbra poskytnout určitou finanční jistotu a stabilitu. Mnozí považují stříbro za bezpečnější možnost investičních příležitostí než akcie, dluhopisy nebo jiné formy investic do cenný papírů. Silver American Eagle je schválen americký penzijní systém IRA a američany masově využíván pro zajištění se na stáří.

Související produkty / kolekce

1 oz Maple Leaf 2021 BU

1 oz Maple Leaf 2021 BU

Nejprodávanější kanadská bullionová stříbrná mince Canada Maple Leaf o hmotnosti 1...

1 056 Kč