Co u nás najdete a proč nakupovat u nás?

Najdete u nás

  • Klasické investiční stříbrné mince, bullion
  • Zušlechtěné a sběratelské mince
  • Tuby a monster boxy

Proč nakupovat u nás

Máme bohaté zkušenosti s investováním a stavěním investičních portfolií. Drahé kovy v dnešní době považujeme za jeden ze základních pilířů diverzifikovaného dlouhodobého portfolia. Poskytujeme vám špičkové služby, diskrétní a velmi pečlivé balení mincí.

Zboží neskladujeme ve velkých objemech, proto máme oproti konkurenci - !i té největší! Nižší náklady na skladování - pobočky, trezory, kanceláře, kamerový systém, ostrahu. To se odráží ve velmi příjemných cenách. Jsme si vědomi, že stoprocentní servis je 50 % investice, těch druhých (nebo prvních?) 50 % je vaše nákupní cena a ta musí být zkrátka nízká, no way.

Klasické investiční stříbrné mince

Zde řadíme mince, které jsou zkrátka šedo lesklé/matné a u nichž vlády zemí emitentů garantují obsah stříbra v minimální ryzosti 99,9 %. Patří sem známý bullion, mince které lze v zámoří použít pro investice do důchodových pilířů, vysokonákladové mince i limitované ražby. Důležitý je pro nás pojem mince, žádná medajle.

Proč kupovat klasické investiční stříbrné mince?

Stříbro, se společně se zlatem, jako drahý kov používá od nepaměti pro ražbu oběžných platidel. Krom toho se používá také v průmyslu a na rozdíl od zlata se ho vrací výrazně méně zpět do oběhu. Stříbra ubývá a pro většinu investorů je cenově dostupnější. Spolu se zlatem slouží jako uchovatel finančních hodnot. Jeho vlastností je kolísání peněžní ceny v čase, doporučujeme tedy investovat s delším horizontem. Cena těchto klasických investičních mincí nám kolísá spolu s kurzem stříbra a zároveň je velmi likvidní. To znamená prodejné rychle v době, kdy potřebujete a za rozumnou cenu.

Zušlechtěné a sběratelské mince

V posledních letech mincovny reagují na poptávku investorů a sběratelů po různě upravených či zušlechtěných nebo kolorovaných mincích. Stříbrné mince najdeme obohacené o žluté zlato, růžové zlato, černé ruthenium, diamanty, opály, platinu, nebo jen o barevný motiv (obrázek). Ale také mince upravené do kvality PROOF, High relief, Ultra high a další pomalu šílenosti. Tyto mince už nejsou pro čistokrevné investory, ale pro každého, koho sbírání mincí baví - pro sběratele. A těch je čím dál víc.

Plátování či finišování drahými kovy výrazně zvedá hodnotu stříbrných mincí.

Proč kupovat sběratelské a zušlechtěné mince?

Oproti stříbrné klasice mají jednu velkou výhodu. Nejsou tak závislé na kolísání ceny drahého kovu a přitom jsou stejně tak ze stříbra. Je to něco jako stříbro zajištění sběratelskou hodnotou. Navíc některé sběratelské motivy se natolik mohou odpoutat od ceny komodity, že mají časem i několikanásobnou hodnotu! Nevýhoda je pak, že když obecně prodáváte něco luxusnějšího, můžete si na kupce počkat déle, než u bullionu.

Tuby s bulliony (balíky mincí)

Větší množství mincí zpravidla dodáváme u těch nejlikvidnějších mincí, jako jsou Maple Leaf, Silver Eagle, Kruggerand, Koala, Kookaburra, Kangarro, Philharmoniker a další. Odebíráme pro vás originální tuby či tzv. monster boxy (200,250,500ks). Počet kusů k objednání se může pohybovat mezi 10,20, často 100 až 500 kusy.

Abychom vám mohli nabídnout lepší ceny, než největší české e-shopy, tyto mince neskladujeme, ale po zálohové platbě pro vás fixujeme nejlepší možnou cenu. Aktuální cenu/dostupnost u nákupu více kusů mincí vám ručně potvrzujeme emailem. Dodání pak běžně trvá v rozmezí 4 - 9 dnů.

Proč kupovat tuby či monster boxy?

Koupit 200 ks mincí už není pro každého, ovšem 10 - 25ks, to už možná ano. Největší výhodou je pro vás nízká vstupní hodnota investice a tím výrazné zvýšení likvidity jednotlivých mincí. Pokud máte doma jen pár kousků mincí, moc vám to se zabezpečením na období ekonomických nejistot nepomůže.