1 oz Valkyries Hildegard 2022 BU (1.)

  • vyprodáno
1 oz Valkyries Hildegard 2022 BU (1.)
  • 1 oz Valkyries Hildegard 2022 BU (1.)
  • 1 oz Valkyries Hildegard 2022 BU (1.)
  • 1 oz Valkyries Hildegard 2022 BU (1.)

Parádní stříbrná mince zobrazujicí Hildegardu s kopím štítem a vlkem, první ze série Valkyries.

Počet

0

Parametry

Mincovna
Germania Mint
Rok
2021
Limitovaný náklad
25 000 ks
Hmotnost
1 Oz (31,15 g)
Ryzost
.9999 Ag
Provedení
Briliant Uncirculated
Průměr
38,6 mm
Kapsle
Ano
Certifikát
Ano
DPH
včetně 21% DPH

1 oz Valkyries Hildegard 2022 BU (1.)

Představujeme Hildegardu, první minci z nové série Valkyries od Germania Mint. 2022 Valkyries: Hildegard 1 oz Silver BU uvádí na trh kolekci germánských bohyní – krásných panenských válečnic, dcer Odina. V mytologii Valkýry nesly duše nejstatečnějších válečníků padlých v bitvě do Valhally. Od nynějška budou sběratele doprovázet na unikátních stříbrných mincích.

Na lícní straně mince je vyobrazena Hildegarda jako ochránkyně mužů. Za Valkýrou se nachází pevnost, střežená vysokou zdí z dřevěné palisády. V ruce Hildegarda drží germánské kopí a štít s vyobrazením vlka Fenrira. Na brnění bohyně je vyryta runa Algiz – její funkcí je chránit a dávat pocit bezpečí, otevřenosti a podpory. Hildegardu doprovází vlk, který je také vidět na pozadí mince – na skále, vyjící na měsíc. Doporučujeme vám hledat další skryté detaily na minci související s germánskou mytologií.

Rubová strana představuje zcela nový design, který kombinuje jak charakteristického dvouhlavého orla Germania Mint, tak i nové germánské runy a vyjící vlka. Motiv zvířat, symbolizující sílu a nezávislost, není náhodný – vlci výměnou za jídlo bránili osady a jejich obyvatele. Celý design reverzu je komponován jako štít, který obsahuje i rok vydání, slitinu kovu a nominální hodnotu 5 mark.

Mince, kterou navrhl Mateusz Frąckowiak.

Limitovaný náklad: 25 000 ks/svět ve sběratelské kvalitě.

Související produkty / kolekce