U.S. Mint Pride of Two Nations 2019 Limited Edition

  • -730 Kč
  • Předprodej

První exklusivní společná edice Canadian Maple Leaf a American Eagle.

5 338 Kč
4 608 Kč včetně 21% DPH Sleva 730 Kč
Počet
dodání do 14 dnů

Parametry

Země
USA
Mincovna
United States Mint
Limitovaný náklad
100 000 ks
Provedení
PROOF
Etue
Ano
Kapsle
Ano
Certifikát
Ano
DPH
včetně 21% DPH

U.S. Mint Pride of Two Nations 2019 Limited Edition

Tato nádherně vykreslená a jedinečná speciální sada je vůbec první společnou sadou mincí mezi Mincovnou Spojených států a Královskou kanadskou mincovnou. Připomíná oba národy mincemi, které zachycují jejich bohatou historii, hrdost a blízký vztah jako sousedů a partnerů.

Tato sada je dodávána s prvním dvojjazyčným certifikátem pravosti vydaným mincovnou Spojených států amerických. Sada obsahuje stříbrnou minci American Eagle v jedné unci s vylepšeným reverzním nátiskem a kanadskou královskou mincovnu o 1 unci stříbrného javorového listu v upravené verzi oproti bullionu.

Na lícní straně (hlavy) stříbrných mincí American Eagle One Unce je vyobrazena postava Liberty Adolpha A. Weinmana v plné délce zahalená do záhybů vlajky, s nataženou pravou rukou a větvemi vavřínu a dubu v levé. Na rubu mince (ocasy) je heraldický orel se štítem, olivová ratolest v pravém drápu a šípy v levém.

Na lícní straně kanadské mince s jednou uncí stříbrného javorového listu je vyobrazena podobizna Jejího Veličenstva královny Alžběty II od Susanny Bluntové na pozadí radiálních čar se vzorem hvězd a javorových listů po obvodu.

Na rubu je na pozadí radiálních čar javorový list od Waltera Otta se vzorem hvězd a javorových listů po obvodu.

Tyto úžasné mince jsou zapouzdřeny a zabaleny v krásném modrém koženkovém pouzdře zdobeném barevnými obrázky vlajek Spojených států a Kanady na vnitřní straně obalu. Klasická vnější modrá krabice a odpovídající vnější pouzdro zakrývají prezentační pouzdro. Sada je doplněna dvojjazyčným certifikátem pravosti v angličtině a francouzštině.