- vyprodáno

Neuvěřitelně, surově i moderně zpracovaná mince připomínající tragédii v Černobylu.
Parametry
Poutavé zpracování stříbrné mince s připomínkou tragické události výbuchu jaderné elektrárny v sovětském městě Černobyl.
Na rubu mince je vyobrazena maska likvidátora, ve které se odráží scéna úklidu prostoru po výbuchu.
Vysoký reliéf ukazuje všechny detaily.
Vybrané části mince svítí ve tmě! To zhmotňuje představy lidí o výskytu radioaktivních látek. Dole je datum havárie reaktoru.
Na lícní straně mince je erb Niue, informace o nominální hodnotu, vzorek stříbra a rok vydání. V pozadí je charakteristické ruské kolo – symbol spěšně opuštěné Pripjati.
Tato událost se proslavila nejen zničujícími účinky radiace, ale především sílou propagandy a dezinformací, kterými vládly sovětská média.
Média tehdy mlčela celé další dva dny po havárii. Mlčení je silný nástroj propagandy, který si média osvojila a používají ho dodnes. Teprve 29.4.1986
"Rada ministrů Sovětského svazu oznamuje: Jak už bylo oznámeno v tisku, v Černobylské jaderné elektrárně, která leží 130 km severně od Kyjeva, došlo k havárii. Na místě pracuje státní komise ..." Dále propaganda situaci zlehčovala, hlahala o škodlivosti radiačního mraku, jeho rozsahu a slibovala rychlé uvedené vedlejších reaktorů zpět do chodu.
Zatímco rozvědky evropských států pomalu rozkrývaly skutečné dopady havárie, lidské oběti a vysoké hodnoty radiačního měření.
Unikátní patentované čistící kapsle pro dlouhé uchování mincí - 5 kusů.
Originálně vyobrazený bílý tygr obklopený horami a asijskými javory.
Historicky první mince pocházející ze spolupráce maltské centrální banky a mincovny...
Krásný majestátný král džungle vyobrazený ve špičkovém provedení stříbrné mince.
1/2 oz stříbrná proof mince věnovaná památce jednoho z nejvýznamnějších světových...
Kvalitní plastová kapsle vhodná na stříbrné mince do průměru 38,4 mm
5. mince ze série Jihoafrické mincovny s motivy tzv. velké africké pětky.
Působivá stříbrná mince s vymazlenými detaily, velmi vysokým reliéfem a zlatým "Z" na...