2 oz Ao Guang Azure Dragon Tchad 2021 (+11,5 oz měď)

  • Na objednávku

Druhé vydání v sérii velkých mincí “DRAGON KING OF THE FOUR SEAS ” 2 oz Ag + 11,5 oz Cu

8 390 Kč cena dle §90 zákona o DPH
Počet
vyprodáno

Parametry

Země
Republique du Tchad
Rok
2021
Limitovaný náklad
pouze 500 ks/svět!
Hmotnost
2 oz
Provedení
Antiq finish + kolorovaná
Průměr
80 mm
Etue
Ano
Certifikát
Ano
DPH
cena dle §90 zákona o DPH

2 oz Ao Guang Azure Dragon Tchad 2021 (+11,5 oz měď)

Tato dechberoucí stříbrná mince je portrétem druhého vydání série „DRAGON KING OF THE Four SEAS“ a obsahuje AZURE DRAGON. Ao Guang (敖 廣) je Dragon King of the East Sea (东海 龙王), nebo někdy označované jako Azure Dragon, modro-zelený drak, nebo 青龍 v čínštině.

Vládne nad jarním obdobím a elementem dřeva.

V tomto díle se dračí král zvedá, aby přehlédl směr východu a jeho dlouhé a silné tělo se vynořilo z moře. Váhy a hroty, které vedou po jeho těle, jsou podrobně popsány v zemité a hladké struktuře, aby odrážely jeho postavení božského vládce elementu Wood. Jako symbol síly stojí s rozvahou, ovládá vodu pod a před ním. Obzor mezi nebem a mořem je umělecky vyznačen napříč sběratelským využitím hlubokých zářezů na ultravysokém reliéfu.

Použitím nové techniky ražby zvané „Bi-Metal Reverse“ dosahuje pozoruhodné hmotnosti a velikosti průměru 80 mm - což je dvojnásobek velikosti běžné sběratelské mince o objemu 2 oz. Kombinací 2 oz stříbra jako základu s vrchní vrstvou mědi 11,5 oz je výsledkem super ultravysoký reliéf, který přináší maximální efekt každého detailu, a na závěr je mince finišována starožitným stříbrem.

Související produkty / kolekce