1 oz Bitcoin Energy Niue 2022

  • vyprodáno

Toto je sběratelský, energií nabitý design Bitcoinu. Jedná se o stříbrnou minci kolorovanou, dodávanou s certifikátem a boxem.

2 290 Kč cena dle §90 zákona o DPH
Počet
vyprodáno

Parametry

Země
Niue
Rok
2022
Limitovaný náklad
pouze 99 ks/svět!
Hmotnost
1 Oz (31,15 g)
Ryzost
.999 Ag
Etue
Ano
Kapsle
Ano
Certifikát
Ano
DPH
cena dle §90 zákona o DPH

1 oz Bitcoin Energy Niue 2022

Toto je klasická stříbrná mince z čistého stříbra kolorované soukromou mincovnou. Už původní emise stříbrné mince čítá pouhých 15 000 ks. Z nich bylo jen 100 ks upraveno tímto dramatickým energií nabitým designem!

Úpravu provedla soukromá mincovna, minci již nadále nelze považovat za zákonné platidlo.

Síť Bitcoin používaná jako kryptoměna, funguje od roku 2009. Za autora Bitcoinu je označovaná člověk, či skupina lidí zvaný(á) Satoshi Nakamoto. Bitcoin je zcela decentralizovaná měna, díky čemuž by ji neměl mít možnost nikdo ovlivňovat. Včetně autora, vlád, jednotlivci ani skupiny. Většina lidí užívajících Bitcoin jej užívá pro spekulace, někteří si jej pletou s investicí. Je očividná snaha zájmových skupin užívat Bitcoin jako alternativní platidlo místo fiktivních, avšak celým světem uznávaných vládních peněz.
Bitcoin nelze považovat za investici v klasickém smyslu slova z několika důvodů. Jako každá kryptoměna je i Bitcoin velmi volatilní "aktivum". V roce 2021 prohlásila čínská centrál banka všechny transakce provedené v kryptoměnách za protizákonné. Cena Bitcoinu výrazně spadla. I v době USA-Rusko-Ukrajinské krize zaznamenali držitelé Bitcoinu velké průběžné ztráty. Nic to však nemění na cílech, které podporovatelé Bitcoinu sledují, Bitcoin stále žije a bojuje o své stále silnější místo na světě.