1 oz Pilsner BEER pivo Food and Drinks 2022 (1.)

  • Předprodej

Velmi originální stříbrná mince s motivem plzeňského piva. Ideální dárek nejen pro sběratele mincí :)

2 657 Kč včetně 21% DPH
Počet
Dodání 30.srpna 2022! - opožděno

Parametry

Země
Cameroun
Rok
2022
Limitovaný náklad
pouze 999 ks/svět
Hmotnost
1 Oz (31,15 g)
Ryzost
.999 Ag
Provedení
PROOF
Průměr
45 mm
Etue
Ano
Certifikát
Ano
DPH
včetně 21% DPH

1 oz Pilsner BEER pivo Food and Drinks 2022 (1.)

Popis

Mince ‚Pilsner Beer‘ je prvním vydáním ze série ‚Food & Drinks‘. Jedinečné poprvé na minci! Raženo pomocí třídících ražebních technik a plně barvené. Včetně pěnových bublin svítících ve světle. Mince má povrchovou úpravu PROOF a je ražena na 1 oz čistého stříbra o průměru 45 mm v nejvyšší kvalitě. Má limitovanou ražbu pouze 999 ks po celém světě a je dodáván v krásné krabici s certifikátem pravosti. Skvělý dárek pro každého, kdo miluje řemeslné pivo, ale nedostane se k mnoha, nebo se můžete opít. Nečekejte dlouho, protože tyto studené budou za chvíli pryč.

Popis mince

Líc mince je prostě pivní sklenice plná plzeňského piva. Na okraji napsáno „2022“ (rok vydání).

Na rubové straně mince je vyobrazen standardní erb Kamerunu s nápisy „REPUBLIQUE DU CAMEROUN“ (země vydání) a „1000 FRANCS CFA“ (nominální hodnota).

Základní informace

Pivo je alkoholický nápoj, který má své kořeny v dávné historii. Je to jeden z nejoblíbenějších nápojů po celém světě, přichází v podobě mnoha různých chutí a barev. Pivo se vyrábí procesem fermentace škrobů a samozřejmě vařením piva. Je to také základní nápoj v mnoha různých hospodách a barech.

Plzeň je druh piva, který se řadí mezi světlé ležáky. Je pojmenován po českém městě, které se jmenuje Plzeň. Zde ho také poprvé uvařil bavorský sládek Josef Groll v roce 1842. Od té doby se plzeňské stalo jedním z nejoblíbenějších piv. Plzeň má velmi světlou a jasnou žlutou/zlatou barvu, obsah alkoholu se často pohybuje mezi 4 % – 5 %.