U.S. Mint Pride of Two Nations 2019 Limited Edition

  • Předprodej

První exklusivní společná edice Canadian Maple Leaf a American Eagle.

4 678 Kč včetně 21% DPH
Počet
předprodej
Datum dostupnosti: 2021-12-21

Parametry

Země
USA
Mincovna
United States Mint
Limitovaný náklad
100 000 ks
Provedení
PROOF
Etue
Ano
Kapsle
Ano
Certifikát
Ano
DPH
včetně 21% DPH

U.S. Mint Pride of Two Nations 2019 Limited Edition

Tato nádherně vykreslená a jedinečná speciální sada je vůbec první společnou sadou mincí mezi Mincovnou Spojených států a Královskou kanadskou mincovnou. Připomíná oba národy mincemi, které zachycují jejich bohatou historii, hrdost a blízký vztah jako sousedů a partnerů.

Tato sada je dodávána s prvním dvojjazyčným certifikátem pravosti vydaným mincovnou Spojených států amerických. Sada obsahuje stříbrnou minci American Eagle v jedné unci s vylepšeným reverzním nátiskem a kanadskou královskou mincovnu o 1 unci stříbrného javorového listu v upravené verzi oproti bullionu.

Na lícní straně (hlavy) stříbrných mincí American Eagle One Unce je vyobrazena postava Liberty Adolpha A. Weinmana v plné délce zahalená do záhybů vlajky, s nataženou pravou rukou a větvemi vavřínu a dubu v levé. Na rubu mince (ocasy) je heraldický orel se štítem, olivová ratolest v pravém drápu a šípy v levém.

Na lícní straně kanadské mince s jednou uncí stříbrného javorového listu je vyobrazena podobizna Jejího Veličenstva královny Alžběty II od Susanny Bluntové na pozadí radiálních čar se vzorem hvězd a javorových listů po obvodu.

Na rubu je na pozadí radiálních čar javorový list od Waltera Otta se vzorem hvězd a javorových listů po obvodu.

Tyto úžasné mince jsou zapouzdřeny a zabaleny v krásném modrém koženkovém pouzdře zdobeném barevnými obrázky vlajek Spojených států a Kanady na vnitřní straně obalu. Klasická vnější modrá krabice a odpovídající vnější pouzdro zakrývají prezentační pouzdro. Sada je doplněna dvojjazyčným certifikátem pravosti v angličtině a francouzštině.